Hotel OAZ-Pushimi ne Durres

Te nderuar miq !

albanien-sonnenuntergangJa para dy dite jemi kthyer nga Durresi me nje pushin 10 diteshe,mund te them se per mu ka qen nje katastrof shum e madhe per ato 10 dit sa qe edhe jam semuar nga tugi per deri sa edhe  nusen e vellaut pas dy dite  e kishim ne spitalin e durresit  kurse buri jem edhe ai po ashtu ka qen ne spital pas 3 dite pushimi. Te ju them te drejten Durresi ka nje pamje jasht zakonisht shum te bukur por pa pasterti ka pa mas —nuk isha ne gjendje ashtu te dal ti shijoj ditet qe i kam pritur gjat gjith kohes sepse kur nuk kisha qen perpara ne Durres ,une shum po quditna se si ata njerez te cilet jetojn atje ende nuk kan mar ndonje epidemi si dhe semundje te mushkerive  besoni aq pa pasterti sa qe osht e pa besushme,nuk kishim rahati as ne zalli te ti mbyllim syt te shijojm dillin te relaksohemi —mirpo vishin ne qdo 2 apo 3 minuta duke bertitur shitesit  me te madhe   HAJDE MOLLA –KUMLLA –HAJDE DARDHA–HAJDE RUSH–o zot mu ka pas lodhur kryt prej tyne–ky ishte  negativi qe me ka penguar shum —mos pastertija ne rruget si dhe llomshtinat qe ju vike era katastrof ne te gjitha anet kado qe ishim –po per fatin qe e kishim ne e kishim hotelin OAZ per te cilin hotel mund te them se esht nje hotel fantazi me te gjitha te mirat  dhe qka asht me rendesi pastertija qe kemi par aty ,per te ngren ashtu ishte super ,nja ashtu ju lumt edhe shefit e shefices ishin njerez metvertet mikpritsa per gjdo gja qe kemi pas nevoj  qfardo kohe ata kan qen ne disponim te na ofrojn ndihm ashtu edhe sqarime pa mar parasysh se per qfar ishte fjala .Dhomat kan qen qdo dit te pasterta me pastrim mund te them super. Ju propozoj nese doni te shifni pasterti me sy ashtu edhe mikpritesi me zemer ju kisha proferuar te shkoni ne hotelin OAZ-eshte nje hotel i pa par i bukur me te gjitha ngjyrat e bukuris ashtu si e meriton nje pushim te kendshem te ket nje njeri .Edhe nje here perzersisht i falenderoj shum e shum  te gjith bashkpuntoret e hotelit OAZ te cilet ishin te gjith jashtzakonisht te mir te sjellshem JU lumt vetem keshtu vazhdoni.

Abgelegt in Reiseberichte

Leave a Comment